کاهش چربی خون با عصاره گیاهی

علاقمندی مردم برای پیگیری درمان و حتی پیشگیری ، محققان را به سمت و سوی گیاهان دارویی سوق داده است.استفاده از شوید در ماده غذایی از قدیم‌الایام مرسوم بوده و ایرانی‌ها شوید پلو را بسیار دوست دارند.
در تحقیقاتی اخیری که در دانشگاه علوم پزشکی ایلام منتشر شده.عصاره ی شوید سطح چربی های خون در انسان و حیوان کاهش می دهد.
امروز با تغییر شیوه زندگی به موازات صنعتی شدن جوامع و تغییر عادات غذائی و کاهش فعالیت بدنی، شیوع بیماری‌های ناشی از افزایش غیر طبیعی و مزمن چربی‌های بدن در حال گسترش است.
کنترل چربی های خون می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها از قبیل بیماری های قلبی و هایپرلیپیدمی پیشگیری کرده و خطر ابتلا به سکته قلبی را کاهش دهد.
از طرفی داروهای کاهنده چربی خون دارای عوارض فراوانی هستند که گاه به دلیل عوارض غیرقابل تحمل، پزشک را ناچار به کاهش دوز دارو، تعویض آن و حتی قطع دارو می‌کند.
محققان با اعلام اینکه امروزه علاقه زیادی به احیای مصرف داروهای گیاهی در قالب عصاره استاندارد دارند و تا حدودی به دلیل عوارض جانبی کمتری نسبت به داروهای شیمیایی دارند.
یکی از گیاهانی که کم و بیش در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد شوید است، نتایج پژوهش ها نشان داد گیاه شوید باعث کاهش کلسترول، تری گلیسرید و لیپوپروتئین کم چگال(LDL) می شود که از لحاظ آماری معنادار بود، اما تاثیر معناداری بر کاهش لیپوپروتئین تراکم بالا(HDL)نداشت.
باتوجه به نتایج حاصل از این پژوهش پیشنهاد می گردد که گیاه شوید به دلیل عوارض جانبی کمتر و قیمت پایین در هایپرلیپیدمی استفاده شود.
در حال حاضر شوید به دلیل اینکه دارای طبیعت گرم هست با برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شوید با طبیعت گرم و خشک، مفید حال بلغمی ها و سردمزاج ها است. مسکن درد شکم و روده، بازکننده گیر و انسداد آن ها و هاضم قوی می باشد.خوردن شوید، یرقان (زردی پوست) و امراض بلغمی و سکسکه و ضعف معده و جگر و طحال را رفع می کند.
گرم مزاجان باید آن را با آب لیمو و سکنجبین و آب غوره و ترشی ها بخورند و سرد مزاجان باید آن را با قرنفل و دارچین و عسل بخورند